Disney do të fillojë transmetimin online të produkteve të saj

Kultura

Disney do të fillojë transmetimin online të produkteve të saj

Më: 9 gusht 2017 Në ora: 12:42
Walt Disney

Kompania gjigante Walt Disney do të fillojë transmetimin online të shërbimeve të saj në SHBA për filma, show dhe sporte.

Ky veprim ka për qellim që të ofroj produktin direkt tek konsumatorët.

Planifikimet për këtë kanë filluar pasi që kjo kompani është përballur me rënie të abonimeve për televizion dhe sfida të ndryshme të videove online.

Vitin e ardhshëm do të lansohet shërbimi për sport ndërsa në vitin 2019 do të fillojë transmetimi i shërbimeve tjera të Disney.

Nder të tjera kjo kompani ka bërë të ditur që do të ndërpres një marrëveshje për shpërndarje me Netflix.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat