Filmi ‘Martesa’, këtë herë në Festivalin e Filmit në Sarajevë - Bota Sot
Filmi ‘Martesa’, këtë herë në Festivalin e Filmit në Sarajevë

Kultura

Filmi ‘Martesa’, këtë herë në Festivalin e Filmit në Sarajevë

Më: 9 korrik 2018 Në ora: 14:39

Filmi ‘Martesa’ me regji nga Blerta Zeqiri do të shfaqet në Festivalin e Filmit në Sarajevë.Një prej festivaleve më të mira të filmit në Ballkan, Festivali i Filmit në Sarajevë këtë vit do të shfaqë filmin në kuadër të programit In Focus 2018.

Në mesin e tetë filmave në program është edhe filmi që pati jehonë të madhe edhe në Kosovë dhe gjeti shikuesit e tij kudo – “Martesa”.Në rolet kryesore në këtë film janë Genc Salihu, Adriana Matoshi dhe Alban Ukaj.

Filmi “Martesa”, që u përkrah financiarisht nga Qendra Kinematografike e Kosovës (QKK), flet për një trekëndësh dashurie pranë dhe gjatë një martese.Festivali i Filmit në Sarajevë fillon me datë 10 gusht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera