Shfaqet dokumentari “Mos u plaksh" - Bota Sot
Shfaqet dokumentari “Mos u plaksh"

Kultura

Shfaqet dokumentari “Mos u plaksh"

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 07:44
Foto ilustrim

Iniciativa Kosovare për Stabilitet (IKS), prezanton raportit të hulumtimit dhe shfaqjen e dokumentarit “Mos u plaksh".

Sipas njoftimit prezantimi i raportit dhe dokumentarit bëhet sot në orën 13:00, në Kinemanë ABC, në Prishtinë. “Ky raport trajton gjendjen aktuale të të moshuarve në Kosovë dhe ka për qëllim vetëdijësimin e shoqërisë ndaj kujdesit të tyre, pjesë e popullsisë e shpërfillur për një kohë të gjatë nga shoqëria në përgjithësi”, thuhet në njoftimin e organizatës.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera