Ku mbet Avdullah Hoti, çfarë ndodhi me të në Amerikë? - Bota Sot
Ku mbet Avdullah Hoti, çfarë ndodhi me të në Amerikë?

Lajme

Ku mbet Avdullah Hoti, çfarë ndodhi me të në Amerikë?

Nga: N.Sh Më: 18 korrik 2019 Në ora: 08:34
Avdullah Hoti

Prej ditës që është nis për në Amerikë, Avdullah Hoti i LDK-së, nuk po i dëgjohet zëri.

Profesor dr. Binak Maxharraj, pohon se, prej që Hoti ka bërë të ditur që do të marr pjesë në Kongresin Amerikan më nuk është deklaruar.

Bashkë me Hotin atje po merr pjesë edhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i cili nga Amerika ka kritikuar publicistin dhe historianin Jusuf Buxhovin.

Lexojeni postimin e Maxharrajt:

AVDULLAH HOTI I LDK A KA MBRRI I GJALLË NË SHBA?!

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka udhëtuar për në SHBA, por s'po dihet se a ka mbërrijë i gjallë, pasiqë askund zëri nuk po i dëgjohet.

Hoti ka bërë të ditur se ai është ftuar në SHBA nga Kongresi amerikan dhe do të marrë pjesë në Forumin e Lidershipit Parlamentar.

Atje ka shkuar edhe një delegacion i Kuvendit të Kosovës, por Hoti deklaron së nuk është pjesë e atij delegacioni.

Derisa Kryeparlamentari Kadri Veseli, bile po shihet se ka mbërri atje dhe se po merret më shumë më prezentimin e fasules dhe fosileve, këto terma të reja për Amerikanet.

Kurse, nga ana tjetër Hvdullah Hoti s'po ndihet i gjallë. A ka mbërrijë apo jo i gjallë ne Amerikë, apo është nda nga grupi për te kërkuar azil politik. Një zotë e dinë. Kryesorja s'po duket askund si me pas humbë, si me pas lëshu toka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...