Bërnabiq sot te Merkeli në Berlin - Bota Sot
Bërnabiq sot te Merkeli në Berlin

Lajme

Bërnabiq sot te Merkeli në Berlin

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 08:54
Ana Bërnabiq do të takohet sot me kancelaren gjermane Angela Merkel

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq do të takohet sot me kancelaren gjermane Angela Merkel, si pjesë e një vizite dyditore në Berlin.

Bërnabiq tha në prag të takimit se vizita kishte për qëllim forcimin dhe konsolidimin e mëtutjeshëm të marrëdhënieve me Gjermaninë, e cila sipas saj është një nga partnerët më të rëndësishëm ekonomik dhe politik të Serbisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...