Johnson-Vuçiqit: Nuk imponojmë zgjidhje për Kosovën - Bota Sot
Johnson-Vuçiqit: Nuk imponojmë zgjidhje për Kosovën

Lajme

Johnson-Vuçiqit: Nuk imponojmë zgjidhje për Kosovën

Më: 10 shtator 2018 Në ora: 20:18
Aleksander Vuçiq dhe Ron Johnson

Senatori amerikan, njëherësh kryetar i Komisionit të Sigurisë së Shtetit, Ron Johnson, deklaroi sonte në Beograd se SHBA nuk do të imponojnë një zgjidhje për Kosovën.

Ai tha se të gjithë zyrtarët amerikanë, si presidenti Donald Trump dhe zëvendëspresidenti Mike Pence duan që problemi i Kosovës të zgjidhet.

"Ne duam një situatë të qëndrueshme dhe prosperitet. Ne nuk do të imponojmë ndonjë zgjidhje, dua ta mbështes Vuçiqin, t'i japim atij hapësirë për të gjetur një zgjidhje", tha Johnson pas një takimi me presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...