Njerëzit më shumë po preferojnë të udhëtojnë sesa të martohen e të bëjnë fëmijë - Bota Sot
Njerëzit më shumë po preferojnë të udhëtojnë sesa të martohen e të bëjnë fëmijë

Life style

Njerëzit më shumë po preferojnë të udhëtojnë sesa të martohen e të bëjnë fëmijë

Më: 6 mars 2019 Në ora: 20:08
Ilustrim

Profesionistët në vitet e tyre të 30’ta dhe 40’ta janë duke i ndryshuar qëllimet e tyre në jetë.

Sipas një studimi të ri të publikuar nga “Flash Pack”, kompani udhëtimi, thuhet se një pjesë e madhe e njerëzve janë më të interesuar të kenë përvoja jetësore si udhëtimi sesa të martohen, të ndërtojnë shtëpi dhe të bëhen me fëmijë.

Nga personat që ata i kanë anketuar, më shumë se 70% e pjesëmarrësve kishin thënë se vizitimi i botës është prioriteti i tyre kryesor.

Anketimi me 3,000 britanikë ka zbuluar se është në rritje numri i karrieristëve të cilët janë duke i shfrytëzuar paratë e fituara me djersë për të udhëtuar dhe për të pasur aventura të reja.

Deri vonë, martesa dhe lindja e fëmijëve ka qenë qëllimi kryesor i çdo të rrituri, por tani vetëm 18% e të anketuarve e raportojnë të njëjtën gjë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...