Përbërësit për të përgatitur vetë kremin kundër rrudhave të fytyrës - Bota Sot
Përbërësit për të përgatitur vetë kremin kundër rrudhave të fytyrës

Life style

Përbërësit për të përgatitur vetë kremin kundër rrudhave të fytyrës

Më: 6 prill 2019 Në ora: 22:14
Foto ilustrim

Ndërsa është e vërtetë se sot ka qindra produkte kozmetikë dhe mbrojtës për kujdesin e lëkurës sonë, është gjithashtu e vërtetë që ka vetëm një pengesë që mund të na sjellë më shumë ndërlikime kur përpiqemi të luftojmë kundër tij. Ne po flasim për plakjen natyrale. Çfarëdo që bëjmë, koha nuk do të ndalet kurrë dhe ky fakt do të fillojë të marrë formë shumë të qartë në lëkurën tonë.

Më poshtë mësoni se si të krijoni kremin anti-rrudhë në shtëpi, që do të ushqejë dhe rinojë lëkurën tuaj vetëm për një javë. Me këtë krem të brendshëm me veprim të shpejtë anti-rrudhë të fuqishme, ju mund të ushqeni lëkurën tuaj, ta pastroni tërësisht, të hiqni papastërtitë dhe njollat, dhe natyrisht … ta ripërtërini atë.

Përbërësit:

Një lugë gjelle vaj ulliri

Një e verdhë veze

Një lugë mjaltë

Një lugë Vaselinë

Përgatitja:

Për ta përgatitur vetë në shtëpi, këtë krem të shkëlqyeshëm kundër rrudhave, duhet vetëm të shkrini vazelinën, pastaj vendoseni në një tas të madh dhe shtoni përbërësit e tjerë. Përzieni gjithçka shumë mirë deri në arritjen e masës homogjene. Përpara aplikimit të kremit shtëpiak kundër rrudhave në fytyrë, lajeni shumë mirë fytyrën tuaj dhe hiqni gjurmët e grimcave prej tij. Vendosni pak krem në gishta dhe pastaj aplikojeni në fytyrë, butësisht dhe gjithnjë duke bërë lëvizje rrethore. Lëreni kremin për tre minuta në fytyrë, pastaj hiqeni atë me pambuk dhe në fund lajeni fytyrën me ujë të ftohtë.

Aplikojeni këtë krem çdo ditë në fytyrën tuaj dhe pas një jave lëkura do të bëhet më e tendosur dhe e bukur, papastërtitë do të zhduken dhe do të duket si vite më parë, e shkëlqyer!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...