Kursi ideal për beqarët që iu ndihmon të gjejnë ‘partnerin’, përmes ADN-së! - Bota Sot
Kursi ideal për beqarët që iu ndihmon të gjejnë ‘partnerin’, përmes ADN-së!

Life style

Kursi ideal për beqarët që iu ndihmon të gjejnë ‘partnerin’, përmes ADN-së!

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 21:56
ADN

Në Japoni është duke u lansuar një skemë për ti ndihmuar njerëzvë të gjejnë të dashurit e tyre ideal duke u bazuar në ADN-nën e tyre.

Ky kurs ka filluar në muajin janar në Tokio dhe duket se tashmë është shumë i popullarizuar.

Kërkimi për ‘gjysmën tjetër’ realizohet duke u bazuar në gjenet HLA.

Beqarët në Japoni e kanë pranuar këtë çasje të takimeve moderne mjaftë mirë dhe mendojnë se do ju shërbejë të gjejnë partnerin e tyre ideal, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Deri më tani janë parë qindra beqarë janë duke aplikuar për të gjetur të përshaturin apo të përshtaturën e tyre perfekte gjenetike

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...