Receta e shampos me sodë buke për të përshpejtuar rritjen e flokëve - Bota Sot
Receta e shampos me sodë buke për të përshpejtuar rritjen e flokëve

Life style

Receta e shampos me sodë buke për të përshpejtuar rritjen e flokëve

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 15:24
Foto

Soda e bukës është një nga përbërësit me përdorim më të gjerë. Përveçse e pazëvendësueshme në recetat e gatimit, soda është e pakrahasueshme, për nga vetitë, edhe në shumë receta bukurie që mund të bëhen në shtëpi, por edhe në pastrim. Sot kemi zgjedhur që ta përfshijmë pluhurin e bardhë në një recetë shampoje që po gjen përdorin më shumë vende të botës. Së fundmi, po shtohen edhe njerëzit e famshëm që po heqin dorë nga shampoo me kimikate e që zgjedhin përzierjen me sodë, për të jetuar shëndetshëm. Në këtë rast, përveçse i ushqeni flokët, ndihmoni edhe në rritjen e tyre.

91995612 F 56a338b65f9b58b7d0d0fcf3

Receta e shampoos me sodë buke 
Bëni një përzierje me një lugë gjelle sodë buke dhe 2-3 lugë ujë. punojeni deri sa të marrë trajtë kremoze, si ajo e shampoos. Aplikojeni shampon në flokët e lagur dhe masazhojini per disa minuta. Shpëlajini me ujë të ngrohtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...