Hapat e thjeshtë që ndihmojnë çiftet të rigjejnë pasionin në shtrat

Life style

Hapat e thjeshtë që ndihmojnë çiftet të rigjejnë pasionin në shtrat

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 18:26
Ilustrim

Stresi, angazhimet e punës dhe detyrat që lidhen me menaxhimin e fëmijëve mund ta dobësojnë pak pasionin edhe në çiftet më solidë. Mos u shqetësoni, sepse me disa truke të mira ju mund të rregulloni situatën dhe të gjeni kuptueshmërinë e duhur edhe nën çarçafë!

Nuk ka mungesë alternativash në këtë drejtim: nga vallëzimi deri tek një udhëtim në fundjavë, ka shumë zgjidhje që mund të merren në konsideratë për të përjetuar momente të veçanta me partnerin dhe për të rindezur dëshirën. Për të “thyer” rutinën dhe për ta kthyer pasionin në krye, mund të provoni të shkoni jashtë për të ngrënë duke i dhuruar vetes një takim. Me këtë gjest të thjeshtë është e mundur të kujtoni, për një kohë të shkurtër, kohën e fillimit të historisë.

Natyrisht, dialogu është gjithashtu shumë i rëndësishëm. Caktimi i një kohe për të folur hapur me partnerin tuaj ju ndihmon shumë për të përmirësuar mirëkuptimin intim, duke lejuar për shembull të zbulojë tek një i dashur një ëndërr erotike që ka qenë në mendje për një kohë të gjatë.

Gjithashtu në këtë rast kreativiteti është ai që kryeson: ajo që ka rëndësi është të jesh i sinqertë për fantazitë tuaja të nxehta dhe, nëse partneri bie dakord, mos i shtyjeni ato, por përfitoni nga momenti që t’i përjetoni deri në fund! Përjetimi i fantazisë së dikujt është mjaft i rëndësishëm. Kjo nuk do të thotë, t’i lini mënjanë gjestet e përditshme të dashurisë.

Kryesore është padyshim puthja. Kur rutina merr përsipër marrëdhënien e çiftit, shpesh ndodh që të mos puthësh më, me pasoja të dukshme negative në intimitetin seksual. Për këtë arsye, është e domosdoshme që mos të ndalni kurrë puthjen e partnerit tuaj gjatë ditës – madje edhe papritur – dhe gjatë marrëdhënieve seksuale.

Një sugjerim i mëtejshëm për të rindezur marrëdhënien intime konsiston në mos mërzitjen për të kontaktuar një mbikëqyrës fëmijësh për mbrëmje dhe fundjavë nëse keni fëmijë. Kur dikush bëhet prind, nuk duhet të harrohet kurrë se jeni çift dhe duhet ta mbani zjarrin e pasionit të ndezur!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat