Zgjidhni një simbol dhe zbuloni frikën tuaj të fshehtë - Bota Sot
Zgjidhni një simbol dhe zbuloni frikën tuaj të fshehtë

Life style

Zgjidhni një simbol dhe zbuloni frikën tuaj të fshehtë

Më: 3 gusht 2019 Në ora: 16:01
Zgjidhni një simbol dhe zbuloni frikën tuaj të fshehtë

Ne të gjithë kemi frikëra, disa më të mëdha dhe disa më të vogla… por pa dyshim që ato kanë një rol të madh në jetën tonë. Kjo është arsyeja pse ju jeni me siguri të vetëdijshëm për frikën tuaj më të madhe, por a keni menduar ndonjëherë nëse mund të keni disa frikëra të fshehta që ju godasin?

Hidhni një sy në imazhet e mëposhtme dhe zgjidhni simbolin që ju tërheq më shumë! Ndiqni ndjesinë e parë pa u menduar shumë dhe zbuloni një nga frikërat, për të cilën nuk keni qenë kurrë në dijeni:

Syri:

Mënyra se si ju shohin të tjerët varet nga mënyra se si jetoni jetën tuaj. Megjithëse keni aftësinë për të bërë shoqëri me njerëzit, ju jeni shumë të shqetësuar për idenë që të tjerët po ju gjykojnë. Keni frikë se njerëzit vazhdimisht do të flasin për atë që po bëni në jetë, prandaj ju ndaloni të jetoni plotësisht. Gjëja më e mirë që mund të bëni për veten tuaj është të punoni për vetëvlerësimin tuaj.

Timoni:

Keni frikë nga stanjacioni. Jeta nuk është vetëm për të ekzistuar dhe përsëritur të njëjtat gjëra, por ju nuk e dini ende se si ta jetoni atë plotësisht. Ju dëshironi që çdo ditë të jetë si një pushim, në vend që të punoni deri në pleqëri dhe të shkoni vetëm dy herë në vit diku me pushime. Gjëja më e mirë që mund të bëni për veten tuaj është të përpiqeni të gjeni se çfarë doni më së shumti në jetë dhe ta bëni veten të lumtur.

Lule:

Frika juaj më e madhe është dështimi. Keni frikë se nuk do të arrini qëllimet tuaja, por pa marrë parasysh se sa e urreni këtë karakteristikë, ajo ende dhemb shumë. Mos harroni se rreziqet që ndodhin në jetën tuaj janë shpesh të vlefshme për paratë që përdorni dhe mund t’ju ndihmojnë të zbuloni diçka që mund të mos e keni vërejtur. Gjëja më e mirë që mund të bëni për veten tuaj është të filloni të hyni në dyert që hapen para jush.

Degët:

Nëse zgjedhja juaj e parë ishte degë, kjo do të thotë që ju jeni të tmerruar nga plakja. Mosha e vjetër është një tjetër fjalë për të përcaktuar vdekjen. Ju nuk dëshironi të jetoni përgjithmonë, por definitivisht doni të jetoni plotësisht derisa të jeni të rinj. Ju gjithashtu dëshironi që të gjithë të dashurit tuaj të jenë afër jush, të rinj dhe të shëndetshëm. Gjëja më e mirë që mund të bëni për veten tuaj është të pajtoheni me jetën tuaj dhe më në fund të ecni përpara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...