Një mënyrë e sigurt për të kapërcyer depresionin dhe për të jetuar të lumtur

Life style

Një mënyrë e sigurt për të kapërcyer depresionin dhe për të jetuar të lumtur

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 14:57
Ilustrim

Ne po përjetojmë një shpërthim të vërtetë të depresionit në të gjithë botën dhe shumë pyesin çfarë çoi në këtë shpërthim? Sigurisht një shpjegim i detajuar i kësaj do të kërkonte shumë faqe. Megjithatë, ju ftoj të mendoni për këtë.

Përgjigjet në jetë:

Kujtimet e hidhura nuk e riparojnë të kaluarën.

Trishtimi nuk do të sjellë dritë në mendime.

Dekurajimi nuk mund të ndihmojë.

Acarimi nuk e qetëson botën e brendshme.

Revolta nuk do të të tregojë rrugën e duhur.

Kritika është një faktor i vetmisë më të madhe.

Zemërimi është shoqëruesi i dështimit.

Intoleranca nxit simpatinë.

Zemërimi është helm për veten tuaj.

Vetë titulli i thotë të gjitha: “Përgjigjet në jetë”. Mos u lodhni së përsërituri, pasi ju ndihmojnë të ndërtoni jetën tuaj ditë pas dite, pasi gjithçka që mbillni sot korret herët a vonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat