Mos lejoni që dikush t’ju trajtojë keq vetëm sepse e doni atë - Bota Sot
Mos lejoni që dikush t’ju trajtojë keq vetëm sepse e doni atë

Life style

Mos lejoni që dikush t’ju trajtojë keq vetëm sepse e doni atë

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 13:43
Ilustrim

Askujt nuk i pëlqen të dëmtojë ata që duan, apo të shohin një person që ju doni të vuaj për diçka që ne kemi bërë ose thënë që të vuajë. Megjithatë, nuk duhet të lejojmë asgjë që nuk na pëlqen, nga frika se njerëzit do të zemërohen me ne.

Çdo lloj marrëdhënieje, qoftë miqësi, punë apo dashuri, duhet të kalojë nëpër disa turbullime, në mënyrë që të vendosen kufijtë e secilës prej palëve të përfshira. Njerëzit e njohin vërtetë njëri-tjetrin me kalimin e kokës dhe në sajë të problemeve që tejkalohen përmes dialogut.

Nëse ne jemi tipi i personit i cili nuk mund të menaxhojë faktin se nuk mund t’i pëlqejmë gjithmonë të gjithëve, ne përfundojmë duke grumbulluar pakënaqësi. Në të njëjtën kohë, disa njerëz do të përpiqen të përfitojnë nga pasiguritë tona.

Ne nuk mund të lejojmë që dikush të na trajtojë në një mënyrë që ne nuk e meritojmë, vetëm sepse ne e duam apo nuk duam që personi tjetër të zemërohet apo të lëndohet. Është e nevojshme të bëjmë të qartë kufijtë tanë. Dashuria nuk do të thotë të jesh nën urdhrat e një personi tjetër, ata që me të vërtetë të duan, dinë gjithashtu si të thonë jo dhe të qëndrojnë prapa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...