10 gjëra që nuk duhen thënë kurrë në një intervistë - Bota Sot
10 gjëra që nuk duhen thënë kurrë në një intervistë

Life style

10 gjëra që nuk duhen thënë kurrë në një intervistë

Më: 25 janar 2020 Në ora: 08:00
Ilustrim

Negocimi është një formë arti dhe si e tillë kërkon praktikë. Mënyra më e keqe për të mësuar të negocioni është të shmangni negociatat me çdo kusht.

Dhe janë disa gjëra, që duken të thjeshta, por që assesi nuk duhet thënë në një intervistë pune, shkruan Ekonomia Online.

Shumë kompani janë duke u përpjekur të më rekrutojnë

Nëse më punësoni, do të jem një punonjës i shkëlqyer dhe do t’ju bëjë krenar

Kam shumë shpenzime

Punoj më shumë se pjesa më e madhe e njerëzve

Fitoja më shumë para se kaq vitet e kaluara

Isha i pari i klasës në shkollë

Vlej më shumë se sa paga që më ofruat

Ndihem i fyer nga oferta juaj

Nëse nuk e përmirësoni ofertën tuaj, unë nuk pranoj dhe ju do të pendoheni

Do të punoj ditë e natë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat