Mjalti, ky produkt çudibërës për flokët

Life style

Mjalti, ky produkt çudibërës për flokët

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 15:55
Foto Ilustrim

Mjalti ka një sërë dobish për flokët, sidomos është i domosdoshëm për të ushqyer flokët e dobët dhe të çekuilibruar.

Bashkoni pak mjaltë me vaj ulliri dhe masazhojeni në flokë, duke u kujdesur që të përhapni në mënyrë homogjene.

Mjalti është produkt natyral i cili i bën flokët me më shumë shkëlqim.

Një tjetër mënyrë në të cilën mund ta përdorni, është duke e përzier me pak mjaltë.

Masazhojeni përzierjen e mjaltit dhe qumështit në flokë dhe lëreni të veprojë për 30 minuta, shkruan noa.al. Pas kësaj shpërlajini flokët me ujë të bollshëm dhe do të shikoni që do jenë më të shëndetshëm dhe me më shumë shkëlqim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat