Këtyre njerëzve nuk duhet t’u besoni kurrë

Life style

Këtyre njerëzve nuk duhet t’u besoni kurrë

Më: 16 dhjetor 2020 Në ora: 18:29
Foto ilustrim

Është shumë e vështirë që në jetë të mund të gjesh njerëz, te cileve u beson plotësisht, megjithatë disa njerëz duket sikur e kanë të shkruar në “ballë” këtë fakt.

Mund të ndodh që ne t’i neglizhojmë shumë faktorë, por këtyre njerëzve mos u besoni kurrë.

– Ju përgjigjen orë me vonë kur i keni shkruar, ndërkohë që kur janë me ju nuk e lëshojnë për asnjë moment telefonin nga dora.

– Mos i besoni asnjëherë një personi që ju e shihni duke gënjyer të tjerët në mënyrë të vazhdueshme.

– Nëse një person ju lë në baltë për të dytën herë, mos i besoni më. E para ishte paralajmërim dhe e dyta mësim.

– Nëse dikush thyen premtimet e dhëna ndaj jush, bëni mirë të mos i besoni më herën tjetër.

– Një tjetër kategori njerëzish që nuk duhet t’i besoni kurrë janë gënjeshtarët dhe tradhëtarët. Nëse ia bëjnë dikujt tjetër, do ta bëjnë edhe me ju.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat