Si ta dini se cilët janë partnerët ideal për të puthur?

Life style

Si ta dini se cilët janë partnerët ideal për të puthur?

Më: 4 janar 2021 Në ora: 16:35
Foto Ilustrim

– Puthja është diçka e mrekullueshme në një marrëdhënie .

– Një marrëdhënie zakonisht fillon me të, dhe është një lajtmotiv i vazhdueshëm i çdo lidhjeje dashurie të suksesshme.

– Sipas hulumtimeve, për një puthje perfekte nuk nevojitet vetëm një person tjetër, por kryesisht një ndryshim i duhur në gjatësi!

Tani është koha për të llogaritur gjatësinë! Shkencëtarët kanë kuptuar se sa centimetra bëjnë ndryshimin e përsosur të gjatësisë për çiftet. A mund ta merrni me mend se cila është ajo gjatësi?

Përgjigje: 9 për qind! Hulumtimet kanë treguar se ndryshimi i përsosur në gjatësi ndërmjet një gruaje dhe një burri është rreth 9 për qind – kjo është një mesatare prej 15 centimetrash.

Pra, nëse jeni (për shembull) 1.68 metra i gjatë, dhe një burrë është (duke thënë shkencërisht) rreth 1.83 metra i gjatë, atëherë ju keni partnerin e duhur për t’u puthur.

Epo, kjo është emocionuese, apo jo? Por ne ende besojmë se gjatësia nuk ka shumë rëndësi kur bëhet fjalë për dashurinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat