Ja pse nuk duhet të hani akullin që krijohet pas borës

Life style

Ja pse nuk duhet të hani akullin që krijohet pas borës

Më: 24 janar 2021 Në ora: 17:57
Foto ilustrim

Ndërsa mund të jetë joshëse të hani akullin që krijohet pas borës kjo gjë mund të jetë edhe shumë e rrezikshme, për këtë arsye meteorologët kërkojnë që të mos e lëpini akullin që shkulni kur krijohet jashtë shtëpive tuaja.

“Ju lutem mos e bëni këtë”, ka thënë Katie Nickolaou nga KMEG.

Ajo shpjegoi:

“Kur formohen akullore, është nga uji që shkrihet nga çatia e shtëpisë suaj. A e dini çfarë tjetër ka mbi çati? Glasa të shpendëve madje shumë prej tyre. Ata ujë ngrihet dhe bëhet akull, e ju po hani glasa”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat