Ja si ta kthesh gjumin e natës pa përdorur asnjë ilaç

Life style

Ja si ta kthesh gjumin e natës pa përdorur asnjë ilaç

Më: 29 janar 2021 Në ora: 14:16
Ilustrim

Të gjithë ata që vuajnë nga pagjumësia duhet ta dinë se armiqtë kryesorë të gjumit janë mendimet negative dhe ankthi.

Njerëzit shqetësohen për punën, paratë, fëmijët dhe gjëra të tjera nga jeta e përditshme, të paktën disa netë në javë.

Sa më shumë të shqetësoheni aq më keq do t’i keni marrëdhëniet me gjumin. Ç’duhet bërë për t’ju rikthyer regjimit normal dhe një gjumi të qetë?

1.Çlirojeni gjithë presionin gjatë ditës
2. Fol me dikë gjatë ditës.
3. Mos merr vendime të nxituara. Fli e qetë, do të mendosh sërish nesër.
4. Qetëso muskujt e trupit.
5. Mbaj shënime. Çfarë të ka mërzitur, shkruaje diku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat