Kujdes! Këto 3 kombinime të zodiakut janë te destinuara të ndahen

Life style

Kujdes! Këto 3 kombinime të zodiakut janë te destinuara të ndahen

Më: 31 janar 2021 Në ora: 16:23
Foto ilustrim

Kur shtyllat që mbështesin një marrëdhënie të shëndetshme dështojnë, është e pamundur të ndërtohet diçka e qëndrueshme dhe afatgjatë.

Më poshtë keni 3 kombinimet e Zodiakut që jnaë të destinuara të ndahen:

1. Komunikuesit më të këqij: Peshorja dhe Bricjapi

Duke supozuar se komunikimi i mirë është një nga shtyllat mbi të cilat ndërtohet qëndrueshmëria e një marrëdhënieje, ne gjejmë Peshoren dhe Bricjapin si një shembull të mirë… saktësisht se si të mos komunikojmë në një marrëdhënie.

Ky është një nga kombinimet më të këqija të zodiakut.

Këta të dy kurrë nuk arrijnë një marrëveshje  në asnjë rrethanë. Kjo është për shkak të një çështje pajtueshmërie kur bëhet fjalë për qasjet e tyre të ndryshme për të shprehur emocionet, idetë dhe ndjenjat e tyre.

Nga njëra anë, Peshorja do të flasë gjërat me çdo kusht, në një mënyrë krejtësisht të hapur, pa asnjë temë jashtë kufijve. 

Sidoqoftë, nga ana tjetër, kur partneri i tyre i jetës është Bricjapi, ata godasin një lloj muri të padukshëm që ndërtohet mes të dyve kur rrethanat i detyrojnë të ulen dhe të flasin.

Problemi është se ky çift nuk mund të duket se ndajnë një këndvështrim të vetëm. 

Ata me të vërtetë janë të aftë t'i shohin gjërat në një dritë të ngjashme kur bëhet fjalë për shumë gjëra, megjithatë, ata zgjedhin të marrin një qëndrim pikërisht në mënyrë që të mos arrijnë një marrëveshje. 

Kjo është ajo që i bën ata një nga çiftet më të këqija të zodiakut.

Sidoqoftë, Peshorja përpiqet të ruajë ekuilibrin në të dy palët dhe pothuajse gjithmonë dorëzohet për të zgjidhur konfliktin, i cili nga ana tjetër bën që të krijohet një ndjenjë e padrejtësisë së përsëritur. 

Kjo ndjenjë pak nga pak dobëson lidhjen mes dy anëtarëve të këtij çifti të pafat zodiakut.

2. Personalitetet më të papajtueshme: Binjakët dhe Gaforrja

Të qenit ndryshe nuk ka pse të jetë problem nëse dy njerëz e duan vërtet njëri-tjetrin.

 Në fakt, në disa raste, kjo madje mund të krijojë një marrëdhënie edhe më të përmbushur, sepse këto ndryshime lejojnë çiftin të plotësojnë njëri-tjetrin. 

Sidoqoftë, nuk funksionon gjithmonë në këtë mënyrë, jo për shkak të kontrasteve në jetën e tyre, por për shkak të asaj se sa shumë ndryshe lidhen të dy në këto jetë. 

Dhe kjo është pikërisht ajo që ndodh me Binjakët dhe Gaforren, një tjetër nga çiftet më të këqija të zodiakut.

Nga njëra anë,Binjakët, një shenjë ajri, që është gjithmonë në zgjerim, shumë e hapur dhe gjithmonë lidhëse me njerëzit. 

Deri në një moment të caktuar, ata e duan shoqërimin, gjë që nuk është problem për ta, dhe ata nuk kanë ndonjë kompleks inferioriteti që e bën të vështirë njohjen me njerëzit. 

Në anën tjetër të spektrit, është Gaforrja një shenjë uji, që është shumë e ndjeshme me një botë të brendshme të pabesueshme, por që mbingarkohet shumë lehtë nga situatat shoqërore.

Si mund të jenë në përputhje këto dy stile shumë të ndryshme kur bëhet fjalë për ndarjen e jetës së tyre? 

Është vërtet e komplikuar. Nuk ka zgjidhje të lehtë për asnjërin prej tyre dhe njëri prej tyre do të duhet gjithmonë t'i nënshtrohet nevojave të tjetrit. 

Për këtë arsye, ata janë një nga çiftet më të këqija të zodiakut.

Për Binjakët, kjo marrëdhënie nënkupton ngadalësimin e jetës së tyre shoqërore të cilën ata e vlerësojnë aq thellë. 

3. Çifti më i ftohtë: Luani dhe Ujori

Disa njerëz mund të pyesin se si është e mundur që të ketë një marrëdhënie të ftohtë midis një çifti që përfshin një shenjë zjarri, por, është e mundur! 

Ky është rasti i Luani dhe Ujori , një nga çiftet më të këqija të zodiakut.

Marrëdhënia midis shenjave të ujit dhe ajrit nuk është e keqe për të filluar, pasi së bashku ato krijojnë një shkëndijë frymëzuese që do të bëjë që mendjet e tyre krijuese të fluturojnë.

Sidoqoftë,  në rastin e këtyre dy shenjave konkretisht, oreksi i tyre seksual nuk përputhet, gjë që u shkakton probleme në shtrat.

Ndërsa jeta seksuale e Luanit është shumë më e lartë se mesatarja, Ujori është ekspresiv, plot energji dhe dashuri… por kjo dashuri priret të jetë më platonike sesa e pasionuar dhe romantike. 

Pra, ndërsa njëri kërkon partner, tjetri arratiset në kërkim të lidhjeve të ndryshme më shumëplanëshe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat