Horoskopi ditor, e hënë 22 shkurt 2021

Life style

Horoskopi ditor, e hënë 22 shkurt 2021

Më: 22 shkurt 2021 Në ora: 06:16
Ilustrim

Dashi

Mes teje dhe atij/asaj që keni në krah, nuk pritet të lindë ndonjë telash ditën e premte më 22 maj 2015. Çdo gjë do jete e qete dhe do dashuroheni ashtu si do e ndjeni. Beqaret do ndihen me te gëzuar fale takimeve te këndshme qe do realizojnë gjate mbrëmjeve me disa miqve. Ne planin financiar do keni probleme te mëdha te cilat nuk do i zgjidhni dot menjëherë. Tregohuni te duruar.

Demi

Me personin që keni partner/partnere, sot do të jeni goxha tolerantë. Kështu edhe gjërat do t’ju ecin mirë, tamam ashtu siç keni dashur. Ndaj ditën e sotme 22 maj mundet të merrni edhe vendime të rëndësishme. Beqarët sot do të dashurohen duke rënë brenda kokë e këmbë me një person të ri në mjediset e punës/shkollës, por as qe do të guxojnë t’ia shprehin ndjenjat. Financat do jene te mira dhe ju do kryeni disa shpenzime me tepër nga zakonisht. Do ndiheni mjaft te qete.

Binjakët

Këtë të premte 22 maj, me njeriun që keni në krah do ta kaloni mirë. Do të merreni vesh për bukuri mes jush dhe kënaqësitë do jene te paimagjinueshme. Shfrytëzojeni çdo sekonde sikur te ishte e fundit. Edhe beqaret do kenë një dite te veçante, prandaj duhet ta përfitojnë sa me shume. Rralle here mund te vijnë periudha te tilla. Ne planin financiar do ecni me strategji dhe nuk do keni asnjë lloj problemi.

Gaforrja

Kjo ditë për ju të Gaforres, në raport me lidhjen tuaj do të jetë zhgënjyese. Sepse ju do prisni shume nga partneri juaj sot dhe realiteti ne fakt do t’ju zhgënjejë disi. Qëndroni me këmbë në tokë dhe mundohuni te kuptoni se jo çdo gjë mund te ndodhe ashtu si ju doni ne çdo moment. Beqaret nuk do mund t’i shpëtojnë dot një dashurie me shikim te pare. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Kujdes me çdo shpenzim qe do kryeni.

Luani

Kurrë më shumë sesa këtë të premte 22 maj 2015, nuk do të ndjeheni kaq shumë të plotësuar në raportin tuaj në çift. Ndaj sot në kuadrin e lidhjes, do bëni gjithçka që do ju thotë zemra. Do t’i harroni njëherë e mire disa probleme te se shkuarës. Beqaret do jene specialiste te joshjes dhe do bëjnë për vete cilindo person qe do pëlqejnë. Ne planin financiar do jete Merkuri ai qe do ua beje gjerat me te lehta. Do ndiheni mjaft te qete.

Virgjëresha

Kjo ditë në prag të fundjavës, nuk shfaqet fort e qetë për ju të shenjës Virgjëresha. Jeta ne çift nuk do jete plotësisht e qete gjate kësaj dite. Herë pas here mund te përballeni edhe me disa probleme te vogla si pasoje e kokëfortësisë se te dyve. Beqarët do të mbeten serish vetëm sepse për shkak te angazhimeve profesionale nuk do kenë kohe te kërkojnë dashurinë. Ne planin financiar do keni goxha tronditje dhe nuk do arrini dot te kryeni as shpenzimet me te nevojshme.

Peshorja

Jo çiftet, por beqarët do të jenë sot njerëzit më të privilegjuar në ndjenjë dhe dashuri. Gjithçka do të ndryshojë për ta brenda disa sekondash. Ata qe nga ana tjetër kane kohe qe janë ne një lidhje do vazhdojnë te kenë një dite te qete dhe pa aspak vështirësi. Në planin financiar do i zgjidhni te gjitha problemet fale ndihmës se pakushtëzuar të disa familjarëve.

Akrepi

Ju jeni mësuar që nga partneri/partnerja të prisni surpriza të këndshme, por mos e bëni gjithmonë këtë. Aq më pak sot dhe më së paku, që dëshir ajuaj të funksionojë, bëni dhe ju atë që doni të keni. Sepse në dashuri gjithçka është reciproke, mbajeni mend gjithmonë. Beqaret do takojnë një person te ëmbël, simpatik dhe mjaft te sjellshëm. Nëse iu pëlqen shume jepini atij shenjat e para, por pa e tepruar. Edhe pse do shpenzoni pa u menduar, nuk priten probleme te mëdha financiare.

Shigjetari

Kjo ditë duket të jetë open mind-open heart (Mendjehapur-zemërhapur). Sepse sot do të jeni shume te hapur me partnerin/partneren tuaj dhe do të flisni për çdo gjë me të. Marrëdhënia ne çift do filloje te ngrohet akoma me shume. Beqarët do të jenë ambiciozë ne pune dhe nuk do e kenë aspak mendjen tek krijimi i një lidhjeje. Saturni do jete planeti qe do ju ndihmoje te vendosni ekuilibrin ne planin financiar. Do kryeni edhe ndonjë shpenzim me tepër.

Bricjapi

Yjet kanë një dhuratë për Bricjapin sepse sot jeta në çift e të gjithë të lindurve të kësaj shenje do të jenë të mbrojtur prej tyre. Ju do të ruani një komunikim te ngrohte dhe do ja plotësoni dëshirat njeri-tjetrit. Beqarët do kenë vështirësi për ta bere për vete personin qe pëlqejnë. Nuk do jete dita e tyre më me fat sot. Me financat do jeni me te organizuar dhe do dini sa para te shpenzoni. Gjithçka do ju ece si duhet.

Ujori

Ata dhe ato që kanë krijuar një raport intim apo lidhje, këtë ditë duhet ta dijnë se gjithçka do t’u ecë mirë. Secili nga partneret do të ketë dëshirën që të përgatisë surpriza për tjetrin dhe në mbrëmje emocionet do të arrijnë kulmin. Beqarët edhe pse nuk do kenë ndryshim te statusit do jene optimiste. Miqtë nuk do i lënë ata te mërziten për asnjë moment. Për shkak te shpenzimeve te tejskajshme qe do bëni, financat do jene delikate.

Peshqit

Në prag të fundjavës, kjo e premte, për të lindurit e shenjës së Peshqve, siguron përmirësim të dukshëm të marrëdhënieve që keni me partnerin/partneren. Dhe këtë do ta bëjnë për ju, Hëna dhe Dielli. Ju do të përfitoni nga çdo moment i lire për te qëndruar me partnerin/en dhe për ta surprizuar atë. Beqarët nuk duhet te ngurrojnë t’ia shprehin ndjenjat dikujt qe do pëlqejnë. Ne planin financiar do keni me shume fat megjithatë nuk duhet te kryeni investime te jashtëzakonshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat