A e keni provuar ndonjëherë kapjen e Kleopatrës? Ofroni partnerit diç që kurrë nuk do ta harrojë

Life style

A e keni provuar ndonjëherë kapjen e Kleopatrës? Ofroni partnerit diç që kurrë nuk do ta harrojë

Më: 4 prill 2021 Në ora: 22:17
Ilustrim

Kjo pozë nuk është e thjeshtë, mirëpo e adhurojnë edhe meshkujt edhe femrat!

Edhe pse tingëllon më lehtë të thuhet se të bëhet, me pak ushtrime, secila femër do ta zotërojë këtë teknikë.

Dëshironi të freskoni jetën seksuale dhe partnerit tuaj t’i ofroni diç që kurrë nuk do ta harrojë, është koha të provoni as më pak e as më shumë sesa kapjen e Kleopatrës.

Kapja e Kleopatrës ndryshe quhet edhe “pompoir”, ndërkaq fjala është për teknikën në të cilën femra përdor muskujt vagjinalë për të stimuluar penisin e mashkullit.

Bëhet ashtu që femra ulet mbi partnerin, pastaj ‘mikun’ e tij e vë midis buzëve vagjinale dhe provon që ta fusë në vagjinë duke shtrënguar dhe liruar në mënyrë alternative muskujt vagjinalë.

Me atë rast asnjëri dhe as tjetri nuk duhet t’i lëvizin kërdhokullat.

Kur penisi të jetë të futet brenda, stimulimi duhet të mbahet vetëm me shtrëngim të muskujve vagjinalë.

Meshkujt e adhurojnë këtë teknikë, sepse u ofron ndjenjë intensive, mirëpo ushtrimet e këtilla mund t’u ndihmojnë femrave që të përmirësojnë intensitetin dhe zgjatjen e orgazmës së vet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat