Pse s'ka asnjë vlerë të fiksoheni pas ish-it të partnerit tuaj

Life style

Pse s'ka asnjë vlerë të fiksoheni pas ish-it të partnerit tuaj

Më: 13 prill 2021 Në ora: 10:15
Foto ilustrim

Të gjitha kemi një "listë të zezë" që duhet për të mbrojtur territorin. Historia është e vjetër sa vetë bota. Ti dhe ai lidheni, mund të duheni çmendurisht, por kjo s'të ndalon ty të gjurmosh ish-të dashurën e tij dhe t'i gjesh një "preçedent penal".

Falë rrjeteve sociale është më e lehtë të gjurmohet ish e dashura, por pyetja është: A ja vlen të merremi me të kaq shumë? Jo! Për t'u bindur hidhini një sy arsyeve më poshtë.

Në këtë mënyrë ju po bëni problemin tuaj marrëdhënien e tyre që tashmë ka kaluar e ka marrë fund.

Bisedat për ish-in e tij krijojnë tension dhe tendencë për të kaluar në pozicion mbrojtës, gjë që s'i bën fare mirë lidhjes!

Fiksimi juaj për të ditur çdo gjë mbi të është një shenjë e pasigurisë suaj.

Po krijoni situata që nuk ekzistojnë.

Ta urreni atë nuk bën asgjë tjetër veçse ju shëmton, mërzit dhe grumbullon mllef brenda jush.

Po e rrothulloni të gjithë marrëdhënien tuaj rreth asaj. A jeni të sigurta që ja vlen?

Sa herë kurioziteti ju shtyn për të mësuar diçka më tepër ndaloni dhe pyesni veten: Pse duhet ta di?!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat