Sjelljet që tregojnë se një grua nuk është e dashuruar me partnerin e saj

Life style

Sjelljet që tregojnë se një grua nuk është e dashuruar me partnerin e saj

Më: 23 prill 2021 Në ora: 11:21
Ilustrim

Kur një grua nuk është më e dashuruar ose e lumtur me partnerin e saj, para se ta lërë atë, ajo ka sjellje shumë specifike. Ja se si të dalloni nëse një grua nuk është e dashuruar me partnerin e saj…

Ajo nuk komunikon më. Komunikimi është një nga aspektet më të rëndësishme dhe të domosdoshme të një marrëdhënieje. Kjo është arsyeja pse një grua që nuk është e dashuruar me partnerin e saj ndalet së treguari ndjenjat e saj.

Ajo nuk ka dëshirë të grindet. Një grua që nuk ndihet mirë me partnerin e saj gjithashtu u shmanget mundësive për grindje. Gjithçka është më interesante sesa debati me partnerin.

Bëhet nervoze. Kur është me të, ajo mërzitet për gjithçka. Nuk duhet shumë për ta bezdisur pasi elementi shqetësues është prania e partnerit të saj.

Asaj nuk i intereson më asgjë. Ndaloni zemërimin ose shqetësimin pa marrë parasysh se çfarë ndodh.

Kryesisht përqendrohet në vetvete. Në vend që të kujdeset për partnerin e saj, një grua që nuk është më e dashuruar e vendos veten në qendër të botës.

Krijon një pengesë emocionale. Një grua që nuk është e dashuruar nuk i beson partnerit të saj si dikur.

Marrëdhënia bëhet monotone. Mërzia ka pushtuar lidhjen tuaj dhe gjithçka është bërë monotone.

Intimiteti nuk është më i njëjti. Nëse edhe aspekti më intim dhe romantik i marrëdhënies është zhdukur, me siguri ka diçka që nuk shkon.

Ajo nuk pranon të dëgjojë. Kur një grua është e përfshirë me gjithë zemër në një marrëdhënie, ajo është një dëgjuese e zjarrtë pasi vlerëson gjithçka që partneri i thotë. Sidoqoftë, sapo marrëdhënia të mbarojë dhe shkëndija të zhduket, ajo pushon së dëgjuari një herë e përgjithmonë.

Nuk i kushton më vëmendje partnerit. Një grua në përgjithësi ka nevojë për vëmendje dhe u jep shumë njerëzve që do. Nëse më parë ajo nuk mund të ndihmonte por të tërhiqte vëmendjen tuaj, sot ajo nuk ua jep më këtë privilegj sepse padyshim që ajo nuk është më e interesuar për marrëdhënien.

Grindje të shpeshta. Grindjet e shpeshta ashtu si mungesa e diskutimeve sinjalizojnë që marrëdhënia nuk funksionon më dhe prishja është afër.

Ju nuk jeni të mjaftueshëm për të. Ajo nuk ju sheh më si të përsosur dhe është e qartë se dashuria e saj për ju po vdes.

Shenjat e dashurisë zhduken. Të dy ju u keni dhënë gjithmonë një rëndësi të madhe shfaqjeve publike të dashurisë dhe nuk keni ndenjur asnjëherë larg nga njëri-tjetri. Sidoqoftë, tani që gjërat nuk janë më të njëjtat, ajo e mban distancën sa më shumë që të jetë e mundur.

Asnjë përqafim. Përqafimet janë gjithashtu një pjesë e rëndësishme e një marrëdhënieje romantike.

Gjithnjë e më pak telefonata. Nëse më parë merrnit telefonata dhe mesazhe të panumërta, tani gjërat kanë ndryshuar dhe është e qartë se ajo nuk dëshiron të flasë më me ju ose t’ju japë kohën e saj.

Nëse i keni kapur këto sinjale nga partneri juaj, reflektoni mbi rëndësinë e marrëdhënies dhe nëse ju intereson përpiquni të rregulloni situatën. Ndonjëherë është e mjaftueshme të sqaroni keqkuptimet për të bërë që gjithçka të kthehet në gjendjen e mëparshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat