Ja pse duhet ta mbani dritën ndezur gjatë seksit!

Life style

Ja pse duhet ta mbani dritën ndezur gjatë seksit!

Më: 11 qershor 2021 Në ora: 15:18
Foto ilustrim

Nuk ju pëlqen të bëni seks me dritë të ndezur? Një sondazh i kryesur nga “Boost” zbulon se shtatë në dhjetë njerëz zakonisht zgjedhin të fikin dritat kur bëjnë sex me partnerin.

Pse? –  Kryesisht sepse nuk janë aq të qetë me dritë ndezur dhe ndihen më pak të vetëdijshëm në errësirë.

Sado e vështirë të jetë për të kapërcyer atë, ka sigurisht arsye të mira për t’u provuar.

Edukatorja e seksit Alix Fox, thotë se ka shumë arsye për të lënë dritën ndezur kur jeni duke kryer marrëdhënie.

Ju mund të shihni se çfarë po bëni

Është më e sigurt

Do të forcojë lidhjen tuaj

Mund të nxisë pozitivitetin e trupit

Ju mund të kënaqeni në sytë e partnerit tuaj (dhe anasjelltas)

Ju mund të përdorni ngjyrën dhe dritën për të krijuar atmosferë

Ju mban zgjuar

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat