Pija shumë e thjeshtë për të eliminuar dhjamin

Life style

Pija shumë e thjeshtë për të eliminuar dhjamin

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 09:46
Foto ilustrim

Ushtrimet duhet të kombinohem me një dietë të duhur për të djegur dhjamin. Ka dhe ushtrime dhe pije që ndihmojnë ndjeshëm në djegien e yndyrës dhe disa prej tyre mund t’i bëni shumë lehtë në shtëpi.

Mund të bëni një pije detoksifikimi me vetëm disa përbërës dhe kryesisht ujë.

Përbërësi kryesor i tij është kastraveci i cili është i pasur me ujë dhe është një nga perimet më të mira që mund të hani gjatë verës.

I pasur me vitaminë B dhe magnez, kontribuon në detoksifikim dhe humbje yndyre. Si do ta bëni pijen? Pritni një kastravec në feta, shtoni ujë dhe sipas dëshirës disa feta limoni. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat