Burrat, duan biondet, por tradhtojnë me brunet

Life style

Burrat, duan biondet, por tradhtojnë me brunet

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 18:31
Foto ilustrim

A është e mundur të njihni me një shikim një partner të prirur për tradhti, që në lindjen e një marrëdhënieje të re? Se ata që vënë bast për po, thonë se është e mundur ta “kapin” me shikim të parë. Edhe nëse mprehtësia nuk është e kësaj bote, ose të paktën nuk prek të gjithë, duket se ka të dhëna për ta vënë re, si tregues të mashtrimit të mundshëm. Edhe ngjyra e flokëve, për kuriozitet, ka peshën e saj.

Karakteristikat e atyre me prirje për të tradhtuar janë subjekt i një sondazhi të kryer nga Ashley Madison, një platformë për ata që kërkojnë takime jashtë martesore, në një shembull të personave të përfshirë: nga përgjigjet e tyre dolën disa indikacione për aspektet që duhen marrë në konsideratë dhe se duhet të na vënë në gatishmëri.

Kujdes nga sportet – A është ai (apo ajo) i palestruar apo, të paktën, është shumë i apasionuar në sport? Ata që tradhtojnë, në fakt, shpesh bëjnë shumë aktivitet fizik dhe janë shumë të vëmendshëm ndaj performancës së tyre sportive: 87% e burrave dhe grave praktikojnë aktivitet fizik. 21% stërviten të paktën 3 herë në javë dhe deri në 14% edhe 5 ditë në javë. Me pak fjalë, tradhtuesi serial ka tendencë të dëshirojë të jetë në një formë të përsosur fizike.


Ekstrovertë, shumë të zënë me detyra dhe fëmija i parë – Të dhëna të tjera zbuluese dalin nga personaliteti; për të pasur vëmendje janë mbi të gjitha dy karakteristikat: ekstroversioni dhe shkathtësia. Më shumë se gjysma e atyre që tradhtojnë (59% për të qenë të saktë) pretendojnë të jenë të shoqërueshëm dhe të sigurt në vetvete nga karakteri. Natyrisht, një dozë e mirë shkathtësie shoqërohet me këto karakteristika. 26% e njerëzve gjithashtu thonë se administrojnë më shumë se një marrëdhënie jashtëmartesore përveç një lidhjeje të tyre primare në të njëjtën kohë. Shumë të mirë në menaxhimin e aktiviteteve të ndryshme në shumë detyra janë mbi të gjitha gratë: 28% deklarojnë se tradhtojnë të paktën me dy lidhje dashurie në të njëjtën kohë, dhe 10% gjithashtu argëtojnë tre partnerë në të njëjtën periudhë. Vetëm 17% e burrave mund të mbajnë dy të dashura në të njëjtën kohë. Çuditërisht, sondazhi zbuloi se fëmijët e lindur të parët janë më të prirur për tradhti: 39% e të intervistuarve i përkasin kësaj kategorie, ndërsa vetëm fëmijët e vetëm kanë problabilitet 8%.

Shenjat e zodiakut: kini kujdes nga Virgjëresha, Gaforrja dhe Luani – Edhe yjet bëjnë pjesën e tyre dhe zbulojnë aspekte interesante: njerëzit e lindur në muajt e ngrohtë duket se janë më të prirur për tradhti sesa ata të lindur në dimër. Në radhë të parë, në një renditje hipotetike të tradhtive të mundshme, gjejmë të lindurit në shenjën e Gaforres, të ndjekur nga Virgjëresha dhe, në vendin e tretë, Luanit. Gaforrja është një shenjë me një ndjenjë të thellë dhe misterioze: atyre që janë vendas të kësaj shenje nuk u pëlqen të ndajnë emocionet e tyre, por dinë të japin gjithë pasionin e tyre për ata që i lejojnë. Nga ana tjetër, Virgjëreshat e bezdisshme, inteligjente dhe perfeksioniste, të dashuruara, janë në gjendje ta lëshojnë veten dhe janë të prirura të eksperimentojnë. Sa i përket Luanit, grabitqarit të paepur dhe posesiv, mbreti i haremit të tij, ai është personi i duhur për ta lënë veten të pushtohet nga një pasion i shfrenuar, por duhet gjithashtu të presim ulërima të fuqishme prej tij nëse kapet jashtë. Vëmendje gjithashtu për gratë e Dashit: madje 11% e atyre që nuk besojnë se i përkasin kësaj shenje. Personalitete simpatike dhe të forta, kanë nevojë për dikë që e mban gjithmonë marrëdhënien gjallë: nëse një marrëdhënie bëhet monotone, priren të kërkojnë kënaqësi diku tjetër.

Dhe flokët … – Pothuajse 70 vjet pas publikimit të filmit të famshëm nga Howard Hawks, me protagonistë Marilyn Monroe dhe Jane Russell “Gentlemen Prefer Blondes” (Burrat preferojnë biondet) askush nuk e ka mohuar akoma faktin se burrat ndoshta preferojnë bjondet, por ata përfundojnë të martohen me brune. Sidoqoftë, sondazhi i Ashley Madison zbulon se janë pikërisht zonjat me flokë të zinj ato që tradhtojnë më shumë: 54% e grave tradhtuese janë të brune, krahasuar me 27% të grave bionde. E njëjta gjë është e vërtetë për burrat tradhtues meshkuj: sipas statistikave, ata kryesisht kanë sy kafe (44%) dhe flokë të errët (47%).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat