Zakonet pesë minutëshe për një ditë më të lumtur

Life style

Zakonet pesë minutëshe për një ditë më të lumtur

Më: 17 shtator 2021 Në ora: 15:22
Ilustrim

Rregullimi i krevatit

Ndërsa shumë njerëz mendojnë se është një nënvlerësim, rregullimi i shtratit tuaj në mëngjes ju jep një ndjenjë të arritjes në fillim të ditës.

Komunikim i shkurtër me të dashurit

Nuk duhet të jetë një bisedë e gjatë, thjesht mund t’u dërgoni atyre një video apo mesazh argëtues që duhet ta shihni së shpejti. Nuk kalon shumë kohë për të treguar se kujdeseni për ta. Përveç të qenit në krah të ngjarjeve në jetën e njerëzve të dashur, ju gjithashtu do të ndjeni praninë e tyre gjatë ditës.

Vajra esenciale

Edhe pse ka shumë kërkime kontradiktore mbi efektivitetin e vajrave esenciale kur është fjala për kurimin e sëmundjeve, fakti është se aroma e livandos relakson dhe rozmarina ju qetëson. Zgjidhni atë që ju përshtatet më së miri.

Lëvizni për pesë minuta

Eshtë shumë e rëndësishme t’i kushtoni pesë minuta në ditë vetes, pavarësisht nëse është një meditim i shkurtër, vallëzimi me këngën tuaj të preferuar ose shtriqje – zgjidhni vetë. Eshtë e rëndësishme të filloni të ndiheni të sigurt dhe të fortë, dhe mos harroni të falënderoni trupin tuaj për gjithçka që bën për ju.

Hani frutat tuaja të preferuara

Kur ishte hera e fundit që keni ngrënë një ananas? Blini frutat tuaja të preferuara dhe kënaquni.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat