Shenja e horoskopit ju tregon edhe se sa orë gjumë duhet të flini në ditë

Life style

Shenja e horoskopit ju tregon edhe se sa orë gjumë duhet të flini në ditë

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 16:19
Foto ilustrim

Në këtë artikull do ju sjellim sa orë gjumë ju duhet sipas shenjës suaj të horoskopit. Ekspertët edhe te pjesa e gjumit këmbëngulin se ka lidhje shenja juaj e horoskopit. Për të mësuar më shumë rreth kësaj mjafton ti hidhni një sy shenjave të renditura më poshtë.

1. Dashi

6-8 orë

Shenja e dashit njihet si delikate. Ata priren të vuajnë më shumë nga depresioni, apo sëmundje mendore, prandaj e kanë shumë të nevojshëm gjumin. Nëse ata nuk i shpenzojnë energjitë e tyre, e kanë të vështirë të flenë rehat.

2. Demi

5 orë

Personat e shenjës së demit e dashurojnë jetën dhe gjumin e mirë. Ata e shijojnë edhe ushqimin e mirë dhe nëse kanë verë të mirë qëndrojnë për orë të tëra më pas duke fjetur.

3. Binjakët

2 ose 12 orë

Ata njihen si shenja që nuk vendos lehtë dhe për të realizuar diçka ose vonojnë, ose e bëjnë në kohën e duhur. Të dashur binjakë merrni kohën që ju duhet!

4. Gaforrja

10 orë

Shenja e gaforres ka shumë nevojë për 10 orë të plota gjumë. Për shkak të natyrës së tyre të ndjeshme, problemet i mendojnë edhe natën, gjë që i lë pa gjumë. Gaforret kanë shumë nevojë për orët e gjumit.

5. Luani

7 orë

Luanët janë të udhëhequr nga dielli dhe dashuria, prandaj gjumi është një ndër gjërat më të rëndësishme për ta. Ata nuk e duan dhomën e gjumit shumë luksoze, por mjafton që ata të ndihen mirë.

6. Virgjëresha

4 orë

Njerëzit që i përkasin shenjës së virgjëreshës e vrasin mendjen për çdo gjë nuk janë të qetë asnjëherë. Ata mendojnë se çdo gjë ka rëndësinë e vet dhe mendimet e gjata i bëjnë ata të bëjnë pak orë gjumë.

7. Peshorja

8 orë

Peshorja është shenja që i balancon gjërat që i ndodhin në jetë. Ata nuk shkojnë në ekstrem dhe kaq orë gjumë i mjaftojnë.

8. Akrepi

1 orë

Edhe pse duken shumë pak, për një akrep kjo edhe mund të ndodhë. Ata janë shumë intuitivë, gjë që i pengon të flenë të qetë, pasi i analizojnë gjërat shumë.

9. Shigjetari

Gjumi është për të vdekurit

Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë aktivë në shumicën e kohës. Udhëtimet dhe njohja e gjërave të reja, i bën ata mos të mendojnë fare për gjumin.

10. Bricjapi

Nuk ka gjumë, mendojnë për një të ardhme të mirë

Bricjapët janë shenja e rregullave. Ata janë ambiciozë dhe mendojnë në shumicën e kohës për të ardhmen dhe si ta përmirësojnë jetën e tyre.

11. Ujori

Shumë orë gjumë pa një kohë të caktuar. Shenja e ujorit është indiferente dhe nuk dëshiron të ndjekë rregullat e shoqërisë.Ata e kanë të nevojshëm gjumin, por pa orar të caktuar.

12. Peshqit

18 orë

Peshqipt njihen si shenja më ëndërrimtare e zodiakut. Ata pas çdo ëndrre kanë një mesazh që i duhet në jetë. Kaq orë gjumë janë mjaftueshëm për ta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat