Pothuajse të gjitha femrat dhe meshkujt e kanë të njëjtin problem gjatë seksit, po ju?! - Bota Sot
Pothuajse të gjitha femrat dhe meshkujt e kanë të njëjtin problem gjatë seksit, po ju?!

Life style

Pothuajse të gjitha femrat dhe meshkujt e kanë të njëjtin problem gjatë seksit, po ju?!

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 21:07
Foto ilustrim

Hulumtuesit kanë bërë një anketë tek 2,000 femra dhe meshkujt të moshës 16 deri 21 vjeç në lidhje me marrëdhëniet seksuale.

Gjetjet kanë treguar se pjesa më e madhe e të rinjëve, femra dhe meshkuj kanë probleme gjatë marrëdhënieve seksuale, përcjellë lajmi.net

Problemi kyq është se ndjehen të shqetësuar gjatë seksit:

Femrat:

Problemi i parë i cili ka dalë sipas sondazhit është se ato mendojnë vetëm të arrijnë sa më shpejtë orgazmën dhe mungesa e interesit në seks.

Meshkujt:

Për meshkujt pjesa më shqetësuese është arritja e shpejtë e orgazmës.

Të gjitha këto probleme lidhen me stresin dhe pasigurinë. Studimi gjithashtu ka gjetur se marrëdhëniet seksuale në moshë të re kanë më shumë probleme të këtij lloji dhe të tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera