Femrat e forta nuk mbështeten në askënd kur duan të kenë sukses - Bota Sot
Femrat e forta nuk mbështeten në askënd kur duan të kenë sukses

Life style

Femrat e forta nuk mbështeten në askënd kur duan të kenë sukses

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 11:17
Ilustrim

Kur ta takoni një femër të fortë, ju do ta kuptoni në momentin e parë.

Femrat e tilla bartin me vete një prezencë të paharrueshme – prezencë e cila është e mbushur me shumë vetë-respekt dhe sukses.

Ajo ka udhëtuar në ferr dhe është rikthyer prapë, dhe secila përvojë që e ka pasur është vetëm kapitull të cilin ajo ia ka shtuar librit të jetës së saj.

Ajo është kapitene e anijes dhe mbretëreshë e fronit të saj. Grua e cila ka triumfuar në çdo betejë, në çdo sfidë dhe gjithmonë i ka rregulluar gabimet e veta.

Ka ndërtuar bota nga e kaluara e saj, dhe këtë e ka bërë vetë ajo. Nuk mbështetet në askënd sepse e ka kuptuar që askush nuk mund t’i përmbush nevojat e saja aq mirë sa ajo vetë. Ajo e respekton dhe i beson vetes aq shumë sa për të arritur e vetme gjithçka që dëshiron.

Ka shumë vetëbesim, është ambicioze, kurajo, është aventureske dhe e dashur dhe qe një kohë të gjatë e ka kuptuar se këto tipare nevojiten për t’i realizuar ëndrrat më të mëdha.

Femrat e forta e kuptojnë se jeta është ashtu siç e bëni vet, dhe nuk pranojnë diçka më pak se e jashtëzakonshmja.

Mbi të gjitha, një femër e fortë e kupton kur një mashkull është i dhënë pas karrierës dhe kur është i dhënë vetëm pas femrave. Ajo din ta bëjë dallimin mes një lidhje që zgjatë një natë dhe një lidhje që zgjatë tërë jetën.

Më e rëndësishmja është se ajo e din që dashuria për veten është mënyra më e mirë për ta dashuruar dikë tjetër.

Gjithçka çfarë ju nevojitet është ashtu siç ka thënë edhe Buddha: “Ju, vetja juaj, po aq shumë sa kushdo në univers meriton dashuri dhe dhembshuri”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera