Me këto mënyra mund ta përshpejtoni rritjen e thonjve tuaj - Bota Sot
Me këto mënyra mund ta përshpejtoni rritjen e thonjve tuaj

Life style

Me këto mënyra mund ta përshpejtoni rritjen e thonjve tuaj

Më: 22 tetor 2018 Në ora: 08:24
Foto ilustrim

Secila vajzë dëshiron që duart e saj të kenë thonj të bukur, por jo gjithçka varet vetëm nga dëshira.

Në rast se keni probleme me thonjtë tuaj, ju mund t’i forconi dhe ushqeni ato në kushte shtëpiake.

Në rritjen e thonjve mund të ndikojnë shumë aspekte, si: mjekimet, ndryshimet hormonale dhe mungesat me vlerat ushqyese.

E për ta përshpejtuar rritjen e tyre ju mund ta bëni me këto mënyra të thjeshta.

Hudhra

Krejt çka ju nevojitet është një hudhër, atë duhet ta ndani në dyshe dhe ta aplikoni me kujdes në thonjtë tuaj. Mbajeni për pak minuta në mënyrë që thonjtë ta thithin hudhrën.

Vitamina E

Përzieni në një enë disa vajra esenciale me vitamën E dhe aplikojeni tek thonjtë tuaj, mbajeni gjatë gjithë natës dhe në mëngjes do të keni rezultat pozitiv.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera