Gruevski: Dimitrov më kërkoi postin e ministrit - Bota Sot
Gruevski: Dimitrov më kërkoi postin e ministrit

Maqedonia

Gruevski: Dimitrov më kërkoi postin e ministrit

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 22:53
Ish-kryeministrit Nikolla Gruevski

“Nikolla Dimitrov asnjëherë nuk ka qenë anëtar i VMRO-DPMNE-së. U ofrua  për post në periudhën kur Milloshoski dha dorëheqje. Ai erdhi në zyrën time dhe tha se ishte i gatshëm të veshë fanellën e partisë në qoftë se do merrte postin e ministrit  të Jashtëm. Mendova seriozisht dhe solla vendimin për të vënë Nikola Popovski në atë post. Ai kurrë nuk ka pasur librezë partiake. Dimitrov është një person i shquar për të hyrë nën lëkurë, për të bërë fytyra, mjeshtër i vërtetë për një gjë të tillë “, tha Gruevski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...