Vjedhja e bankës në Çair, asnjë gjurmë nga autorët - Bota Sot
Vjedhja e bankës në Çair, asnjë gjurmë nga autorët

Maqedonia

Vjedhja e bankës në Çair, asnjë gjurmë nga autorët

Më: 18 prill 2019 Në ora: 18:46
NLB Banka, në Çair

Katër ditë pas grabitjes së armatosur të Bankës NLB, në Çair, asnjë gjurmë nga autorët. Organet kompetente nuk zbulojnë nëse kanë informata por edhe pista për të zbuluar katër grabitësit e armatosur, të cilët lënduan dy të punësuar, sigurimin e bankës dhe plaçkitën 150 mijë euro. Ministri e brendshme topin e hedh tek Prokuroria Publike.

Nga Prokuroria Publike Themelore përgjigjen shkurtë se urdhëresat e tyre ia kanë dorëzuar Ministrisë së Punëve të Brendshme e cila punon në zbardhjen e rastit.

“Ju njoftojmë se prokurori publik i ka dhënë të gjitha urdhëresat e duhura. Për momentin policia punon në zbulimin e autorëve”, thonë nga prokuroria.

Të njëjtat përgjigje nga Ministria e Brendshme dhe Prokuroria publike i morëm edhe për grabitjen e Halk Bankës në lagjen Vizbeg të Shkupit, e cila ndodhi më 4 shkurt për të cilin rast akoma nuk dihen autorët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...