Mexhiti: Procesi zgjedhor ka përfunduar me sukses - Bota Sot
Mexhiti: Procesi zgjedhor ka përfunduar me sukses

Maqedonia

Mexhiti: Procesi zgjedhor ka përfunduar me sukses

Më: 5 maj 2019 Në ora: 20:08
Izet Mexhiti

Shefi i shtabit zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Integrim, Izet Mexhiti në një konferencë për shtyp tha se procesi zgjedhor është përmbyllur me sukses.

“Ne si BDI jemi të kënaqur nga procesi zgjedhor dhe arritja e censusit për zgjedhjen e kryetarit të ri. Të dhënat tona fillestare thonë se rreth 90 mijë shqiptarë mbështetën konceptin e konsensusit”, tha Mexhiti.

Mexhiti tha se dua të shpreh shqetësim të thellë për informacionet nga tereni për një bojkot te heshtur por aktiv dhe te organizuar nga eksponent te opozitës shqiptare qe vihet re lehtazi ne komunat qe ata i drejtojnë si Zhelinë, Bogovinë, Vrapçishtë dhe Gostivar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...