Shtip, konferencë për pushtetin lokal - Bota Sot
Shtip, konferencë për pushtetin lokal

Maqedonia

Shtip, konferencë për pushtetin lokal

Më: 7 qershor 2019 Në ora: 10:12
Shtip, konferencë për pushtetin lokal

Në organizim të Ministrisë së Pushtetit Lokal sot në Shtip do të mbahet konferenca e parë nga tri konferencat rajonale me temë “Partneritet për decentralizim të përshpejtuar, zhvillim inkluziv dhe i qëndrueshëm”.

Konferencën do ta hapë zëvendësministri i Pushtetit Lokal, Dejan Pavlevski, ndërsa do të flasin edhe përfaqësuesja e përhershme e UNDP-së, Nerine Sahakjan, përfaqësues nga Ministria e Financave, nga Delegacioni i Bashkimit Evropian, si dhe kryetarët e komunave të rajonit lindor, juglindor dhe nga rajoni planor i Vardarit.

Konferenca do të mbahet në kuadër të projektit “Përmirësim i menaxhimit komunal” i financuar nga Bashkimi Evropian, ndërsa e implementon UNDP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...