Javën e ardhshme do të jetë e mbyllur për komunikacion rruga Kumanovë-Opajë - Bota Sot
Javën e ardhshme do të jetë e mbyllur për komunikacion rruga Kumanovë-Opajë

Maqedonia

Javën e ardhshme do të jetë e mbyllur për komunikacion rruga Kumanovë-Opajë

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 22:55
Foto ilustrim

Komunikacioni në vend por zhvillohet në rrugë të thata, njoftojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë.

Nga atje thonë se komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet të ulët. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga LAMM njoftojnë se rruga rajonale Kumanovë-Opae do të jetë e mbyllur për komunikacion nga dita e martë deri ditën e premte, për shkak të asfaltimit të rrugës.

Nga atje gjithashtu rekomandojnë shoferët që të kenë kujdes me shpejtësinë e veturave, sidomos nëpër luginat e vendit ku mund të ketë edhe rrëshqitje të dheut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat