Pandov: Dorëheqja e Pavle Bogoevskit është një veprim “jashtëzakonisht mashkullor” - Bota Sot
Pandov: Dorëheqja e Pavle Bogoevskit është një veprim “jashtëzakonisht mashkullor”

Maqedonia

Pandov: Dorëheqja e Pavle Bogoevskit është një veprim “jashtëzakonisht mashkullor”

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 23:21
Aleksandar Pandov

Ish-deputeti i OBRM-PDUKM-së dhe anëtar i Komitetit Ekzekutiv, Aleksandar Pandov, e vlerësoi si një veprim “jashtëzakonisht mashkullor”, dorëheqjen e Pavel Bogoevskit nga funksioni i deputetit.

“Nuk mbaj mend në Maqedoninë e pavarur që një zyrtar i zgjedhur, që nuk është emëruar por është zgjedhur, të japë dorëheqje. Mendoj se është e para dhe kjo është për tu respektuar. Pa marrë parasysh se çfarë ndodhi, ka pasur pengesa më të mëdha të funksionarëve, por nuk kishin virtyt të mbanin përgjegjësi. Me këtë, ai e dëshmoi integritetin e tij”, tha Pandov në emisionin “Samo Vistina”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat