Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 22 qershor 2019 Në ora: 10:29
Ilustrim

Moti sot do të jetë me diell, ngrohtë dhe me vranësira mesatare. Gjatë orëve të paditës do të ketë kushte për reshje lokale të shiut dhe vetëtima të shkurta.

Temperatura ditore do të lëvizë në intervalin nga 26 deri 37 gradë celsius.

Në Shkup temperatura maksimale do të arrijë 34 gradë celsius, Mavrovë 26 gradë celsius, Ohër 28, Kavadar 36, Manastir 32, Kriva Pallankë 29, Berovë 28 dhe Dojran 37 gradë celsius.

Edhe gjatë ditës së nesërme sipas parashikimeve të Drejtorisë për punë hidrometeorologjike moti do të jetë me diell dhe ngrohtë me vranësira të vogla mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...