Në Kriva Pallankë ka rënë më shumë shi - Bota Sot
Në Kriva Pallankë ka rënë më shumë shi

Maqedonia

Në Kriva Pallankë ka rënë më shumë shi

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 23:20
Ilustrim

Nëntëmbëdhjetë litra shi për metër katror ka rënë deri në orën 17:00 në Kriva Pallankë, 14 në Vinicë, 12 në Berovë, gjashtë në Mavrovë, pesë në Zajçev në Shkup dhe në Lazaropole, katër në Gjurishte, njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik.

Në mbrëmje, moti do të jetë i ndryshueshëm me mjegulla dhe reshje të shiut. Në vende, proceset do të jenë më intensive në formën e stuhive me më shumë reshje dhe erëra të forta.

Moti nesër do të jetë me diell dhe erë të lehtë. Temperatura e mëngjesit do të lëvizin nga 10 në 17 gradë, ndërsa ato ditore do të lëvizin nga 23 deri më 30 gradë celsius.

Në Shkup dhe në rrethinat e saj, moti do të jetë me diell me një vrenjtje të ulët dhe me erë të moderuar e të moderuar në veri. Temperatura e mëngjesit do të arrijë në 14 gradë dhe temperatura e përditshme do të jetë deri në 27 gradë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...