Më shumë shi ka rënë në Berovë, Shkup dhe Tetovë - Bota Sot
Më shumë shi ka rënë në Berovë, Shkup dhe Tetovë

Maqedonia

Më shumë shi ka rënë në Berovë, Shkup dhe Tetovë

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 10:25
Shiu

Mbrëmë më shumë shi ka rënë në Berovë (18 l/m2), Shkup, Pozhoranë, Kriva Pallankë, Tetovë, Prilep dhe Gjurishte.

Sipas Entit Hidrometeorologjik, rreth orës 2 të mëngjesit nga Shqipëria, në vendin tonë është futur një masë e madhe e paqëndrueshme ajrore, prej së cilës u shfaqën shira të mëdha dhe stuhi në zonën nga Mali Sharr, Mavrovë, Pollog dhe në luginën e Shkupit.

Mot të paqëndrueshëm kishte edhe në Marivosko, pastaj në rrethinën e Radovishit dhe Strumicë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...