Zjarr i madh në Petrovec - Bota Sot
Zjarr i madh në Petrovec

Maqedonia

Zjarr i madh në Petrovec

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 22:07
Zjarri

Ka shpërthyer një zjarr i madh në Komunën e Petrovecit. Sipas informacioneve të TV21 ka rrezik për zgjerim të zjarrit drejt fshatit.

Nëpër rrjetet sociale tashmë publikohen fotografi dhe video-incizime të zjarrit, duke ju bërë apel për ndihmë nga qytetarët.

“Kjo është katastrofë. Përveç që kërkova reagim të shpejtë i luta qytetarët të përfshihen në shuarjen e zjarrin”, shkroi në ‘Facebook’ deputeti Zeqir Ramçilloviq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...