Nikollov: Shfuqizimi i kuotave të ilaçeve do të bie barrë mbi mjekët - Bota Sot
Nikollov: Shfuqizimi i kuotave të ilaçeve do të bie barrë mbi mjekët

Maqedonia

Nikollov: Shfuqizimi i kuotave të ilaçeve do të bie barrë mbi mjekët

Më: 1 tetor 2019 Në ora: 22:04
Foto ilustrim

Igor Nikollov nga OBRM-PDUKM sot për emisionin “Top Tema” e përshëndeti shfuqizimin e kuotave për ilaçet, por deklaroi se barra për masën do të binte mbi mjekët dhe do të manifestohej, siç tha ai, me dhunë ndaj tyre.

Me këtë masë, vlerësoi ai, barnatoret e vegjël do të dështojnë, sepse favorizohen vetëm dy zinxhirë të mëdhenj.

“Premtimi i LSDM-së ishte thjeshtimi i çështjes së recetave, por në fakt e ndërlikoi atë. Tani mjeku i familjes mund të shkruajë recetë vetëm duke e dërguar pacientin së pari tek specialisti nga ku mund të merrni një diagnozë të duhur”, tha Nikollov.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...