Mickoski pas takimit me Michel: Do të marrim pjesë në takimet për Prokurorinë Publike - Bota Sot
Mickoski pas takimit me Michel: Do të marrim pjesë në takimet për Prokurorinë Publike

Maqedonia

Mickoski pas takimit me Michel: Do të marrim pjesë në takimet për Prokurorinë Publike

Më: 25 janar 2020 Në ora: 11:35
Pamje nga takimi

Kryetari i OBRM-PDUKM-së-së njoftoi sot se përfaqësuesit e partisë së tij do ta vazhdojnë të marrin pjesë në grupet e punës për ligjin e Prokurorisë publike, edhe pse e lëshuan takimin një ditë më parë.

Ai tha se partia e tij është e interesuar për të gjetur një zgjidhje dhe nëse ka vullnet edhe nga LSDM-ja kjo mund të arrihet.

Mickoski shtoi se do të marrin pjesë në diskutimin publik për ligjin që pritet të mbahet javën e ardhshme dhe do t’i parashtrojnë vërejtjet e tyre rreth propozim ligjit.

Ai duke komentuar deklaratën e Joveskit që ligji është i mirë, tha se me siguri, kryeprokurori tashmë ka marrë direktiva të tjera për ta lavdëruar ligjin, për dallim prej herës së kaluar që e kishte kritikuar.

Këto komente Mickoski i bëri pas takimit me kryetarin e Këshillit Evropian Charles Michel të cilit ja ja bërë të ditur se duhet të ketë”ose drejtësi për të gjithë, ose aspak drejtësi”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat