​Maqedonia e Veriut pa një datë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare - Bota Sot
​Maqedonia e Veriut pa një datë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Maqedonia

​Maqedonia e Veriut pa një datë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Më: 12 qershor 2020 Në ora: 23:00
Pamje nga vendi i ngjarjes

Me ftesë të presidentit Stevo Pendarovski, sonte në Vila Vodno, u mbajt takimi i liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski.

Takimi zgjati afro tre orë, por nuk u arrit marrëveshje për datën e zgjedhjeve të parakohshme.

Liderët e dy partive politike, menjëherë pas takimit u prononcuan për mediat, por nuk shpalos asgjë më tepër përveç asaj se nuk është arrit marrëveshje dhe se bisedimet pritet të vazhdojnë ditëve në vijim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat