Mariçiq: Rastet e korrupsionit të lartë do të jenë të parat në rend dite

Maqedonia

Mariçiq: Rastet e korrupsionit të lartë do të jenë të parat në rend dite

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 19:00
Mariç

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq për “24 Analiza” tha se Rastet të profilit të lartë të korrupsionit dhe krimit të organizuar duhet të jenë të parat që do të përpunohen.

“Mekanizmi se si do të rishikohen disa nga gjykimet është ende duke u specifikuar. Rastet të profilit të lartë të korrupsionit dhe krimit të organizuar duhet të jenë të parat në rendin e ditës. Në të njëjtën kohë, do të ketë raste ose vendime që janë gjykuar nga gjyqtarët e përmendur në raportin e Departamentit të Shtetit”, tha ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq.

Ministri vlerëson se besimi në gjyqësor është besimi në sistem dhe se qeveria ka parakushtet për ta rritur atë besim një hap më lart.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat