Kavadar, një pesëvjeçar dërgoi në izolim 14 fëmijë

Maqedonia

Kavadar, një pesëvjeçar dërgoi në izolim 14 fëmijë

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 15:42
Foto Ilustrim

Një 71-vjeçar nga Kavadari ka vdekur nga koronavirusi në klinikë, ndërsa një fëmijë pesëvjeçar “dërgoi” në izolim 14 fëmijë, dy përkëdhelëse dhe një edukatore kopshti.

Ky informacion për AIM-n është konfirmuar nga mjeku Riste Jovanovski, epidemiolog specialist pranë Qendrës së Kavadarit për Shëndet Publik.

Në 24 orët e kaluara, katër raste të reja janë konfirmuar në Kavadar dhe tetë në Negotinë. Ata janë të moshës pesë deri në 61 vjeç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat