Nuk përjashtohet mundësia për bashkëpunim LSDM-BDI në zgjedhjet lokale, tha Osmani

Maqedonia

Nuk përjashtohet mundësia për bashkëpunim LSDM-BDI në zgjedhjet lokale, tha Osmani

Më: 5 mars 2021 Në ora: 00:01
Bujar Osmani

Përvojat nga zgjedhjet paraprake dhe fakti se kemi një mandat të dytë qeverisës, janë një argument i mjaftueshëm që të kemi bashkëpunim në zgjedhjet lokale mes BDI-së dhe LSDM-së.

Këtë në ClickPlus e deklaroi Bujar Osmani si zëdhënës i BDI-së.

Duke u referuar në këto tregues, tha se nuk përjashtohet mundësia që të ketë koalicion BDI-LSDM në zgjedhjet lokale.

“Kështu që nuk e përjashtoj mundësinë që të ketë bashkëpunime të tilla në zgjedhje lokale”, tha Osmani.

Megjithatë shtoi, se këto bashkëpunime duhet të formalizohen dhe tani për tani nuk ka diçka në këtë drejtim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat