Maqedoni: 5 prilli ditë jopune për qytetarët e besimit katolik

Maqedonia

Maqedoni: 5 prilli ditë jopune për qytetarët e besimit katolik

Më: 29 mars 2021 Në ora: 14:00
Shkupi

Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se 5 prilli (e hënë) do të jetë ditë pushimi për qytetarët e besimit katolik në RMV.

Të hënën do të shënohet dita e dytë e Pashkëve.

Ndërsa sipas Ligjit për festa, kjo është ditë jo pune për katolikët.

“Ministria e Punës dhe Politikës Sociale uron qytetarët e fesë katolike në Republikën e Maqedonisë së Veriut për festën e madhe Pashkët”, thuhet në njoftimin e MPPS-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat